Puf Insulated Panels
Leading Manufacturer of puf insulated roofing panel and puf insulated panels from Mumbai.
Puf Insulated Roofing Panel
Approx. Price: Rs 116 / sq ftGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 sq ft |
| Thickness | 30 mm |
| Brand | Jindal |
| Color | Blue |
| Material | PUF |
| Thickness (in mm) | 30 mm |
Discover unmatched durability and reliability with our Puf Insulated Roofing Panel. Engineered to withstand harsh weather conditions and corrosion, these sheets are galvanized to provide exceptional protection against rust and corrosion. Ideal for roofing and cladding applications, our Puf Insulated Roofing Panel offer cost-effective solutions without compromising on quality.
Approx. Price: Rs 115 / Square FeetGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Square Feet |
| Thickness (in mm) | 30 mm |
| Material | PUF |
| Color | Blue |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Usage/Application | Roofing |
| Density | 40-45kg/m3 |
| Country of Origin | Made in India |
Discover unmatched durability and reliability with our Puf Insulated Panels. Engineered to withstand harsh weather conditions and corrosion, these sheets are galvanized to provide exceptional protection against rust and corrosion. Ideal for roofing and cladding applications, our Puf Insulated Panels offer cost-effective solutions without compromising on quality.